Pomóż Adasiowi wygrać z chorobą

"Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać" JP II

RSS 2.0

Wynik rezonansu

Jest już opis wczorajszych badań – WSZYSTKO OK! :-)

Nasz mały łobuziak bardzo dzielnie zniósł rezonans. Badanie trwało ponad dwie godziny, ponieważ oprócz kontrolnego badania piersiowego odcinka kręgosłupa, gdzie zlokalizowany był usunięty w czerwcu guz, przeprowadzono również kontrolne badanie klatki piersiowej oraz głowy, a także badanie miednicy i ud, aby jednoznacznie wykluczyć przerzuty do szpiku, których wykluczenie nie było możliwe w wykonanej na początku czerwca scyntygrafii MIBG.

W główce, miednicy i kościach udowych wszystko w najlepszym porządku, w klatce piersiowej nadal widoczne blizny po pierwszej operacji guza śródpiersia, ale obraz jest stabilny. Natomiast w kanale kręgowym dużo się zmieniło, oczywiście na lepsze :-)

Oczywiście nadal widoczne są zmiany pooperacyjne, ale najważniejsze, że rdzeń kręgowy i otaczający go worek oponowy wróciły na swoje miejsce. Płyty z wynikiem badania zostały już wysłane do Profesora Schuhmanna z kliniki w Tuebingen oraz do Pani Profesor z Centrum Zdrowia Dziecka, z prośbą o konsultację.

Za dwa tygodnie natomiast czeka Adasia najważniejsze badanie – scyntygrafia MIBG. Badanie to potwierdzi czy w obszarze pooperacyjnym na pewno nie ma już żadnych komórek nowotworowych. Dlatego z całego serca prosimy – nie puszczajcie jeszcze kciuków! :-)

Na zdjęciu Adaś podczas testowania nowej fryzury, dzięki której planuje łamać serca koleżanek z przedszkola :-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Categories: Bez kategorii

Natalia Rybicka


Dodaj komentarz

BLOG

You Can Be My Angel